18 máj

Ako vybrať tie najkrajšie rozkladacie pohovky a gauče? Poradíme

Rozkladacia pohovka je gauč a úložný priestor v jednom riešení za podobné peniaze ako samostatné solitéry. Finančne sa teda vyplatí pohovka s úložným priestorom a vysúvaním lôžka. Tieto funkcie oceníte najmä v prípadoch, kedy sa k vám chystá príbuzenstvo alebo kamaráti.

Rozkladacie pohovky a gauče sa navyše nehodia len do obývacej izby, kde sú videné najčastejšie. Podobne ich využijú aj vaše deti v detskej izbe. Úložný priestor nemusí výhradne slúžiť len na periny a vankúše. Deti tu môžu mať svoje poklady vo forme hračiek.

Typické/atypické, klasické/netradičné

Typov pohoviek je veľké množstvo. Záleží na vás, každému sa páči niečo iného. Zatiaľ čo niekto nepohrdne kožou, druhý radšej textilnú pohovku a obrátene. Typický tvar sa vojde takmer všade, ak chcete pohovku napríklad aj s leňoškou alebo iný tvar, musíte počítať s niekoľkými centimetrami navyše.

Čo je však v poslednej dobe pozoruhodné je možnosť voľby matraca. Pri mnohých ponukách tak nájdete informácie k výplniam. Kvalitný pružinový matrac vám dovolí na tomto lôžku aj príležitostne prespať bez akejkoľvek ujmy na zdraví.

Trendy sú pohovky s vankúšmi, vzormi a luxusnými poťahmi

Už ste si všimli, že veľkú úlohu v dnešnej dobe hrajú aj detaily? Rozhodne nenechajte nič náhode a zadovážte si krásne vankúšiky, ktoré zatraktívnia každú pohovku či gauč. Kvalitné látkové poťahy umožňujú doslova kúzliť a netýka sa to len vankúšov. Poťahy na pohovku sú veľmi pestré, od pastelových a neutrálnych tónov až po tie krikľavejšie.

A čo sa týka materiálov sú zaujímavé aj tým, že môžu obsahovať najrôznejšie vzory, od zvieratiek a postavičiek do detskej izby, až po geometrické, kvetinové a orientálne vzory do obývacích izieb, spální a miestností pre hostí. Moderné potlače sú v kurze!

Poťahové materiály sú navyše veľmi príjemné na dotyk (damask, žakár, šenil, zamat, hodváb, mikroplyš). Mnoho poťahov môže byť ukončených strapcami, čo je ďalší plus.