17 nov

Obývacie steny orech

Obývacie steny v dezénu orech sú stále veľmi obľúbenou variantou do obývacích izieb. Kontúry orechu sú zvláštne, a svojim spôsobom aj luxusné, a za pomerne málo peňazí.

Ak si vyberiete materiál typu LTD, alebo laminované drevotrieskové dosky s povrchovým zakončením fóliou, získate kvalitnú verziu, ktorá celkom dobre dokáže konkurovať masívu. Napriek tomu má isté výhody aj nevýhody. Masívu nikto neodoprie jeho stále vlastnosti, nesmierne dlhú životnosť a stabilitu.

Moderná doba však praje odľahčeným verziám, s ktorými je jednoduchá manipulácia. Papier namočený v melamínovej živici je obecne známy pod názvom „laminát“. Vďaka tejto verzii z neho získate zástup farebných škál nábytku vrátane najrôznejších dezénov dreva. My si dnes povieme niečo o obývacích stenách v odtieni orech.

Ani orechová farba nie je jedna

Orechových odtieňov je hneď niekoľko, nenechajte sa zmiasť. Obecne sa môžete riadiť svetlým alebo tmavým orechom, ale vždy je lepšie posúdiť rozdiel okom. Jednoducho sa vám môže stať, že budete mať doma svetlejšiu alebo tmavšiu komodu, než obývaciu stenu. Kompletná zostava od jedného výrobcu vás týchto problémov ušetrí.

V neposlednom rade sa k orechovým odtieňom objavujú aj varianty, kde sa snúbia čistota štýlu s bielym alebo čiernym lakovaným drevom. Táto verzia je elegantná a nevtieravá.

Ultramoderné verzus vidiecke typy obývacích stien

Určite stojí za zmienku, že obývacie steny orech môžu stáť, ako v rodinnom dome, tak aj na chalupe. Záleží však na štýle. Obývacie steny sa inšpirujú napríklad aj anglickým alebo francúzskym vidiekom. Pri týchto typoch je jasné, že majú dobový masívny vzhľad. Rustikálne drevo nie je tenkostenné, ale sú tu poriadne steny.

Oproti tomu moderné vyhotovenie je tenšie a ľahšie, hodí sa do vzdušných priestorov. Záleží na vás, aký štýl uprednostníte. Riaďte sa hlavne srdcom, niekoho to tiahne viac k vidieku, iného zase k mestu.