18 máj

Obývacie steny podľa farieb = návod na ich správnu kúpu na eshope

Mnoho z nás si určite pamätá, že sme mali takmer všetko rovnaké, alebo veľmi podobné. Dôvodom bol úzky trh a malá ponuka tovaru. Ťažko sme si mohli vybrať niečo, čo by spĺňalo naše predstavy, ale boli sme nútení kupovať to, čo v obchodoch bolo.

Platí to samozrejme aj o obývacích stenách

V každej obývacej izbe stála podobná obývacia stena, ktorá sa líšila len vyhotovením.

Súčasná ponuka našťastie umožňuje každému zariadiť si svoju obývačku podľa vlastných predstáv. Výber materiálov a farieb je nespočetný. Vedľa obľúbených komôd, ktoré si ľudia zaobstarávajú ako solitérne kusy nábytku, sú stále populárne aj obývacie steny.

Rozdiel oproti minulosti je však v ich pojatí. Dnes sú to moderné, odľahčené skrinky, ktoré sú zavesené buď na kovovej konštrukcii, alebo priamo na stene. Je to praktické pri sťahovaní alebo maľovaní bytu a tiež účelné, pretože je možné skrinky rôzne kombinovať a dopĺňať.

Použitý materiál

Stále je v kurze vďačné drevo, ktoré sa používa aj pri moderných obývacích stenách. Postupne sa však presadzujú čoraz vo väčšej miere iné materiály. Napríklad laminované drevotrieskové dosky sa vyrábajú v najrôznejších štýloch, imitáciami dreva apod. To umožňuje aj bohatý výber farieb, pretože jednotlivé dreviny sa od sebe líšia nie len textúrou a tvrdosťou, ale tiež farbami.

Vyberať si môžeme medzi dubom, orechom, akáciami a ďalšími imitáciami drevín, vrátane exotických. Veľmi efektná a módna je v súčasnosti kombinácia bielej a čiernej farby. Najmä pri obývacích stenách pôsobí tento kontrast elegantne.

Farbám napomáhajú vyniknúť aj rôzne diely a doplnky. V obľube sú bohato presklené obývacie steny a chrómované kovové diely, v ich lesku sa farby odrážajú. Vysokého efektu je možné dosiahnuť tiež osvetlením presklených vitrín.

Vyberáme podľa farieb

Nábytkovú zostavu do obývacej izby dnes môžete vyberať nie len podľa štýlu svojho domova, ale aj s ohľadom na farby vymaľovania, podlahové krytiny aj čalúnenie na sedacích súpravách. Konkrétne aj obývacie steny podľa farieb je dnes možné vyberať.

Desiatky obývacích stien, ponúkaných v obchodoch s nábytkom či v eshopoch, sú v najrôznejších farebných odtieňoch. Za pomoci bytového architekta, ale aj podľa vlastného vkusu si celkom určite nájdete farbu, ktorá bude vášmu oku najviac lahodiť.