18 máj

Kreslá do obývacej izby – 3 rady ako na ich kúpu

Sedacie súpravy tvorené obvykle jedným gaučom a dvoma kreslami, sú najtypickejším prvkom každej obývaceji zby. 

Kreslá do obývacej izby môžu byť v rovnakom štýle ako sedačka, alebo aj v inom vyhotovení. Na trhu s nábytkom si môžete vyberať z mnohých tvarov, štýlov, materiálov i farieb. Veľkú obľubu si v poslednej dobe získavajú rôzne tvarované sedacej vaky.

Televízne kreslá

Maximálne pohodlie pri sledovaní televízie, alebo pri čítaní zaujímavej literatúry ponúkajú komfortné kreslá najrôznejšieho vyhotovenia. Budete ich mať sami pre seba, môžete sa v nich schúliť a ponoriť sa do svojho vlastného mikrosveta, presne v súlade s dejom televízneho filmu alebo napínavého románu. V tomto smere sú jedinečné tzv. ušiaky, čo sú kreslá s vysokým operadlom hore ukončeným vystúpenými opierkami hlavy.

Rozkladacie kreslá

Rozložením je možné vytvoriť pohodlné spanie. Rozkladacie kreslá sú výbornou variantou pre viacčlennú rodinu, alebo pre prípad návštevy, ktorú nemáte kam uložiť. Jednoducho rozložíte kreslo, usteliete na ňom hosťovi, a ráno jednoducho kreslo uvediete do pôvodnej polohy a máte upratané.

Netypickou variantou je netradičné rozkladacie kreslo, ktoré je vlastne zložený skladací matrac s dôvtipnými prestrihmi. Jednoducho ho rozložíte na pohodlný matrac, a po použití ho opäť zložíte do tvaru kresla. Je to ideálne riešenie do obývacej izby menšieho bytu alebo na chalupu.

Relaxačné a hojdacie kreslá

Relaxačné kreslá sú ponúkané v najrôznejšom vyhotovení. Rovnako poťah môže byť čalúnený, alebo z koženky či kože. Pri pohojdávaní si môžete skvele odpočinúť, zdriemnuť si po dobrom nedeľnom obede, alebo sa uvoľniť a zbaviť sa únavy z práce či po pešej túre.

Rovnako medzi hojdacími kreslami si môžete vybrať najrôznejšie typy. Najznámejšie sú určite výrobky z obchodného domu IKEA, ktoré si môžete doviezť domov v rozloženom stave, a potom ich jednoducho a rýchlo zostaviť podľa priloženého návodu. Hojdacie kreslá sú dodávané aj s podnožníkom, ktorý skvele slúži pre odpočinok nôh.